Firma

Innowacyjne produkty oparte na zaawansowanej technologii

Powołaliśmy do życia firmę Molecule Quantum, ponieważ uznaliśmy, że rosnące w siłę bakterie i wirusy stanowią coraz poważniejsze zagrożenie dla nas wszystkich. Zrozumieliśmy potencjalne zagrożenie, jakie superbakterie stanowią dla naszego życia i codziennego funkcjonowania, na długo przed tym, jak pandemia COVID-19 uświadomiła to populacji całego globu.

Podjęliśmy to wyzwanie i jesteśmy bardzo dumni, że udało nam się opracować produkty, jakich jeszcze nie było: zapewniające lepszą ochronę rodzinom, pracownikom i klientom biznesowym.

Jesteśmy przekonani, że preparaty marki ZOONO® powinny być stosowane nie tylko w czasie pandemii, lecz jako środek zapobiegawczy i element standardowych procedur higienicznych, mających na celu ochronę osób, na których nam zależy i za które jesteśmy odpowiedzialni.

Nowa generacja technologii antybakteryjnej

Udowodniono, że ZOONO® pozostaje aktywny na skórze do 24 godzin, a na powierzchni do 30 dni.

Z czego składają się preparaty Zoono?

Produkty ZOONO® stanowią połączenie oczyszczonej, dejonizowanej wody i związku o działaniu przeciwbakteryjnym.

Zawiera związki amonowe – powszechnie stosowane środki przeciwbakteryjne występujące w produktach takich jak pasty do zębów, płyny do soczewek kontaktowych, kosmetyki i mydła. Nasz czwartorzędowy związek amonowy jest wytwarzany z naturalnego piasku w procesie syntetycznym.

Nasza tajemnica handlowa tkwi w technologii produkcji czwartorzędowego związku amonowego, dzięki któremu preparaty z serii ZOONO® pozostają aktywne i zabijają patogeny przez długi czas.

Jak to działa?

Zoono działa poprzez pokrycie powierzchni warstwą dodatnio naładowanych molekularnych szpilek. Ta warstwa ochronna łączy się z powierzchnią za pomocą wiązania kowalencyjnego, które po wyschnięciu przyciąga i zabija ujemnie naładowane patogeny, rozrywając ich komórki. Działa to na tej samej zasadzie co szpilka przebijająca balon.

Gdy patogeny stykają się z powierzchnią, pękają i zostają zniszczone, dzięki czemu ulegają neutralizacji i nie mogą ewoluować w superbakterie.

Co więcej, to sprytne działanie na zasadzie przebijania komórek jest skuteczne w przypadku 99,99%. Jego efektywność została także potwierdzona dla szeregu wirusów.

Dlaczego Zoono?

Ponieważ jesteśmy liderem w dziedzinie innowacji z zakresu przedłużonej ochrony przeciwdrobnoustrojowej.

Aktywny składnik występujący w produktach marki Zoono jest od dziesięcioleci stosowany w środowiskach wymagających wysokiej higieny. Nasz unikalny proces produkcji i aktywacji gwarantuje wysoką skuteczność i długotrwałe działanie. Rutynowe czyszczenie i dezynfekcja tradycyjnymi metodami nie zapewniają przedłużonej ochrony przeciwbakteryjnej. Zoono tworzy barierę ochronną, która w połączeniu ze standardowym czyszczeniem zapewnia dodatkową ochronę.

Technologia oparta na podstawach odkrytych na początku XX wieku.

Zalążki stosowanej przez nas technologii zostały opracowane w Europie na początku XX wieku, choć od tamtego czasu technologia przeszła wieloetapową ewolucję. Spółka ZOONO® Group Ltd. powstała w 2007 r. po tym, jak Paul Hyslop odkrył jej potencjał i możliwość zastosowania w branżach pilnie potrzebujących długotrwałego rozwiązania przeciwdrobnoustrojowego.

Ówczesna technologia miała kilka poważnych ograniczeń uniemożliwiających jej komercyjne zastosowanie. Przede wszystkim wymagała wykorzystania niebezpiecznych substancji. Preparaty stworzone w oparciu o nią były nietrwałe i utrzymywały swoje właściwości tylko w wąskim zakresie temperatur. Paul połączył wiedzę chemików i naukowców z USA i swojej rodzinnej Nowej Zelandii, co pozwoliło mu opracować wysoce zaawansowaną wersję tamtej technologii, którą dysponujemy dzisiaj.

Jej udoskonalona wersja, którą później nazwano „cząsteczką ZOONO®”, jest obecnie na etapie dziewiątej generacji i odróżnia preparaty ZOONO® od wszystkich innych długotrwałych środków do dezynfekcji. Unikalna, niskotoksyczna formuła ZOONO® na bazie wody spełnia wszelkie wymogi przepisów dotyczących kontaktu z żywnością i bezpieczeństwa opakowań żywności wprowadzone przez agencje rządowe. Zabija wiele bakterii i wirusów na powierzchniach długo po zastosowaniu, przewyższając pod tym względem konkurencyjne środki przeciwbakteryjne.

Produkty z serii Zoono są już dostępne na całym świecie. Jako wyłączny dystrybutor marki Zoono w Polsce wprowadzamy je teraz także do polskich domów, firm i zakładów. Kup teraz i wypróbuj niesamowite środki antybakteryjne na użytek domowy i firmowy.

Dlaczego Zoono?

Bezpieczeństwo
Udokumentowany ponad 150 badaniami laboratoryjnymi, bazujący na wodzie, nie odparowuje jak alkohol w ciągu kilku sekund, nie wysusza skóry tworząc barierę ochronną.
Skuteczność
Zabija 99.99% bakterii i wirusów, działa prewencyjnie w przeciwieństwie do innych dostępnych technologii dając długotrwałą ochronę czy to rąk czy powierzchni.
Długotrwałość
Potwierdzona laboratoryjnie efektywność do 24h na skórze oraz do 30 dnia na powierzchni, dająca pewność, że nasze dłonie jak i powierzchnia są zabezpieczone na dłużej.
Odporność
Unikalna technologia tworząca tarczę antybakteryjną, która wiąże się ze skórą bądź powierzchnią zapewniając działanie nawet po umyciu dłoni bądź przetarciu powierzchni.
Oszczędność
Jedna aplikacja wystarczy na długotrwałą ochronę, pozwalającą zaoszczędzić na zakupie kolejnych produktów i kosztami związanymi z ciągłym powielaniem dezynfekcji.
Sprawdzona technologia
Cząsteczka przeciwbakteryjna zapewnia warstwę ochronną na każdej powierzchni. Po związaniu jest niezwykle trudna do usunięcia i pozostaje aktywna przez dłuższy czas.

ZOONO® jest używany na całym świecie, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo.

Miscrosoft
Umowa na dostawy środków dezynfekujących do sieci biurowej Microsoft
Boeing
Umowa na dostarczanie śrdoków dezynfekujących do wszystkich samolotów Boeing na całym świecie
London Underground
ZOONO® Z-71 Dezynfekator Powierzchni używany do zamgławiania w londyńskim metrze
UNITED Airlines
Wykorzystanie ZOONO® Z-71 jako środka dezynfekujacego powierzchnie w samolotach
QANTAS
Używanie antybakteryjnych chusteczek ZOONO® w ramach pakietu „fly well”
Fine Hygienic Holdings
Wykorzystanie technologii przeciwdrobnoustrojowej ZOONO® do opracowania produktów dezynfekujących i ochronnych